افزایش جذب بیمار

افزایش جذب بیمار: بسیاری از مطب ها و کلینیک های در سطح جامعه شما خدمات درجه یکی ارائه می دهند، و اگر کلینیک یا مطب شما نیز در این دسته قرار می گیرد، اما نمی توانید بیماران جدید را جذب کنید، فایده ای نخواهد داشت. بخش ویژه ای از مخاطبان شما را بیماران بالقوه تشکیل می دهند که باید مستقیما هدف تبلیغات شما قرار بگیرند.

آیا نمی دانید که با توجه به شهرت شما کدام روش تبلیغاتی بهترین نتیجه را خواهد داشت؟

نیازی به آزمون و خطا نیست. چرا که آژانس دیجیتال مارکتینگ طِب دارت با بکارگیری اصول و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ پزشکی در مسیر افزایش جذب بیمار جدید برای مطب و کلینیک و ایجاد روابط طولانی مدت با آن ها، همراه شما خواهد بود.

 


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 

 • برای افزایش جذب بیمار از بیماران بخواهید تا نظر خود را درباره ی خدمات شما ثبت کنند.

بیش از 90 درصد از افراد زمانی را صرف خواندن نظرات در اینترنت می کنند و 68 درصد می گویند که اگر این نظرات مثبت باشد، باعث ایجاد اعتماد نسبت به مشاغل محلی می شود. در دنیای خدمات پزشکی و درمانی، نظرات و بازخورد ها درباره ارائه دهندگان خدمات، مهمترین اطلاعات وبسایت و اینستاگرام آن ها تلقی می شوند. حتی مهمتر از اطلاعات مربوط به هزینه ها و یا آدرس کلینیک یا بیمارستان.

بجای اینکه امیدوار باشید که بیماران درباره شما  در فضای آنلاین صحبت کنند، از آنها بخواهید که بازخورد خود را ثبت کنند. بسیاری از مردم به این کار تمایل دارند.

در اینجا چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

 • لینک فرم ثبت نظر را در ایمیل تایید نوبت قرار دهید.
 • یک ایمیل جداگانه ارسال کرده و درخواست ثبت نظر کنید.
 • بعد از ویزیت، شخصا از آن ها بپرسید.

به یاد داشته باشید، که این یک پروژه دائمی و ادامه دار است. چون  44 درصد از مردم، اعتبار زیادی برای نظراتی که بیش از یک ماه از ثبت آن ها گذشته است، قائل نمی شوند. شما باید دائماً بازخورد های جدیدی بدست آورید، به همین دلیل بهتر است به جای ارسال یک باره ایمیل به همه بیماران فعلی خود، درخواستهای ثبت نظر را به صورت گروه گروه برای بیماران ارسال کنید.

دریافت بازخورد و نظرات عالی است، اما مدیریت آنها نیز مهم است. یک بازخورد منفی که بی پاسخ مانده است، می تواند به اعتبار شما آسیب برساند. در همین حال، یک پاسخ صادقانه و مناسب می تواند حتی یک بازخورد منفی را به یک تجربه مثبت برای خود شخص، سایر خوانندگان و شما تبدیل کند.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات کلینیک” را هم مطالعه نمایید.

تبلیغات کلینیک

 • برای افزایش جذب بیمار ارسال پست در صفحات رسانه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام را فراموش نکنید.

ویدئویی از یک بیمار، یک عکس جالب از کارکنان، یا یک ویدیو گرافیکی شامل نظری از یک بیمار، ایده هایی برای پست گذاری هستند. همچنین باید به منسجم بودن و یکپارچه بودن ظاهر پیج خود نیز توجه کنید و یک قالب مشخص را برای آن در نظر بگیرید.

مردم عاشق عکس هستند و دوست دارند عکس هایی از افرادی که می شناسند (مانند دندانپزشک و بهداشت مورد علاقه خود) ببینند. به احتمال زیاد آنها تمایلی به خواندن یک پست طولانی ندارند، اما فورا عکس ها را لایک می کنند حتی اگر توضیحات عکس را نخوانند.

در مورد استفاده از عکس های موجود در اینترنت با احتیاط عمل کنید: ممکن است تعداد زیادی از کلینیک ها از عکس های مشابه استفاده کنند که این موارد کمکی به خاص شدن صفحه شما نمی کند. هر زمان که ممکن است، از عکسهای اختصاصی خودتان استفاده کنید.

جذب بیمار دندانپزشکی

جذب بیمار دندانپزشکی

 • برای افزایش جذب بیمار وب سایت پزشکی خود را مدرن کنید.

به عنوان مثال به وبسایت کلینیک دندانپزشکی Perico (https://www.thepericogroup.com/) توجه کنید.

دسترسی به صفحات مختلف وبسایت گروه Perico آسان است: اطلاعات تماس در بالای صفحه قرار داده شده است. بنر ویدئویی در صفحه اصلی، پزشکان و کارکنان واقعی کلینیک را به تصویر می کشد. سایت به سرعت بارگیری می شود و طراحی مدرن و واضح، احساس اطمینان به بازدیدکنندگان می دهد.

در این وبسایت چندین مورد از عناصر طراحی یک وبسایت مدرن از جمله استفاده از فیلم های پس زمینه، تصاویر بزرگ و پیمایش آسان به چشم می خورد. استفاده از بهترین وبسایت ها آسان است و آن ها بازدیدکننده را به سمت گرفتن خدمات هدایت می کنند. اگر سایت شما بهم ریخته باشد یا اگر کاربران نتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند، از سایت شما خارج شده و به سراغ رقبای شما می روند.

 

 • برای افزایش جذب بیمار در فهرست راهنماهای آنلاین مرتبط قرار بگیرید.

تعداد زیادی راهنمای آنلاین وجود دارد و نیازی به ثبت نام در همه آنها نیست. هزینه برخی از آنها بیشتر از بقیه است و برای بسیاری از آنها شما نیاز به مدیریت نظرات و همچنین به روز نگه داشتن اطلاعات خود دارید. احتمالاً گوگل مهمترین آن ها است زیرا بسیاری از افراد در گوگل به جستجوی خدمات شما می پردازند. گوگل رایگان است و شما را در لیست جستجوها و گوگل مپ قرار می دهد.

 

 • برای افزایش جذب بیمار وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

نگران نباشید. لازم نیست که شما شخصا متخصص سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) باشید. آژانس دیجیتال مارکتینگ طِب دارت کلیه خدمات مربوط به سئو سایت پزشکی را به مشتریان خود ارائه می دهد.


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 • برای افزایش جذب بیمار مرتباً محتوای جدید اضافه کنید و سایت و اینستاگرام خود را به روز کنید.

داشتن وبلاگ یک راه آسان برای انجام این کار است، اما اطمینان حاصل کنید که محتوایی که ارائه می دهید مرتبط با نیاز خوانندگان شما باشد: مردم به دنبال اطلاعات تخصصی پزشکی هستند و شما در جایگاهیی مناسب برای ارائه این اطلاعات هستید. مراقب باشید که اطلاعاتی مانند ساعات کار، شماره تلفن، پروفایل کارکنان و غیره را به روز کنید.

 

 • مطمئن شوید سایت پزشکی شما با موبایل سازگار است.

وب سایت ها در دستگاه های تلفن همراه متفاوت از دسک تاپ به نظر می رسند، اما بازدید کنندگان شما باید بتوانند به اطلاعات یکسانی دسترسی داشته باشند و بدون مشکل بتوانند از سایت استفاده کنند.

 

 • مطمئن شوید URL ها و عناوین صفحه شما توصیفی و مختصر باشد.

یک توضیح متای واضح بنویسید. پیشنهاد می کنیم از یک لحن ترغیب کننده و مرتبط استفاده کنید. سعی نکنید کسی را مجبور کنید تا کلیک کند. در مورد آنچه که بعد از کلیک کردن با آن مواجه می شوند، صادق باشید.

 

 • از برچسب های alt بر روی تصاویر خود استفاده کنید.

تا جای ممکن از کلمات کلیدی در توصیف عکس استفاده کنید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “طراحی سایت پزشکی و بیمارستانی” را هم مطالعه نمایید.

طراحی سایت پزشکی و بیمارستانی

 • ارسال پست مهمان در سایت های مرتبط و ترجیحا محلی

این یک روش عالی برای معرفی خود (و تخصص شما) به گروهی از افراد است که ممکن است از طریق کانال دیگر با شما آشنا نشده باشند. بعد از شناسایی این سایت های محلی، با آنها و نوع محتوایی که منتشر می کنند آشنا شوید. تصمیم بگیرید که کدام قسمت برای شما مناسب تر است و سپس موضوعی ارائه دهید که برای خوانندگان آنها ارزشمند باشد.

گاهی اوقات این سایت ها راهنمایی هایی را برای مهمان، همراه با دستورالعمل های ارسال ارائه می دهند. در مواقع دیگر، ممکن است لازم باشد با صاحب سایت یا وبلاگ تماس بگیرید و از او بپرسد که آیا می توانید یک پست مهمان ارسال کنید، سپس لازم است ایده خود را مطرح کنید.

اقدام به فروش چیزی نکنید. احتمالاً صاحب سایت و همچنین خوانندگان از آن استقبال نخواهند کرد. اینکار آنچه شما ارائه می دهید را بی ارزش میکند. در عوض، به موضوع خود پایبند باشید و اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهید. خوانندگان شما را از طریق بیوگرافی نویسنده و لینک وب سایت شما پیدا می کنند.

در وبسایت حضور داشته باشید و به بخشی از آن کاربران و جامعه آن سایت تبدیل شوید. درباره سایر پست ها نظر دهید و به نظراتی که دریافت می کنید پاسخ دهید.

بازاریابی برای مطب

بازاریابی برای مطب


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 • برای افزایش جذب بیمار در Google Ads (تبلیغات در گوگل) سرمایه گذاری کنید.

نکته قابل توجه در مورد تبلیغات در گوگل برای افزایش جذر بیمار  این است که تبلیغات در گوگل کاملا هدفمند بوده و مستقیماً افرادی را هدف قرار می دهند که به خدمات شما نیاز دارند. تبلیغات در گوگل در صفحه نتایج جستجوی گوگل و در صفحات وب نشان داده می شوند، و شما می توانید تبلیغات خود را به طور خاص به افرادی که در شهر یا منطقه شما زندگی می کنند، در محدوده سنی خاصی هستند و یا افرادی که قبلا از وبسایت شما بازدید کرده اند، نشان دهید.

شما فقط به ازای هر شخصی که بر روی تبلیغات شما کلیک کند هزینه می کنید و مبلغ پرداختی شما به کیفیت وب سایت شما، مبلغی که برای کلمه کلیدی پیشنهاد می دهید و رقابتی که برای این کلمه کلیدی خاص وجود دارد بستگی دارد.

به عنوان مثال، هنگامی  دندانپزشک در شیراز را در گوگل جستجو می کنید، سه تبلیغ را در بالای صفحه و سه تبلیغ دیگر را در پایین مشاهده خواهید کرد. وبسایتی که در موقعیت بالایی قرار دارد، ترکیب مناسبی از یک آگهی و وبسایت با کیفیت بالا به همراه پیشنهاد و کلمات کلیدی مناسب را دارد. به خاطر داشته باشید، شما همیشه مبلغی را که می خواهید به ازای هر کلیک بپردازید، پرداخت نمی کنید و در صورت داشتن سایت با کیفیت بالاتر (با تعیین امتیاز کیفیت)، می توانید با پول کمتری موقعیت تبلیغاتی بهتری را کسب کنید.

ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما طِب دارت در کنار شما خواهد بود.

ما می توانیم از تخصص خود در زمینه تحقیق کلمه کلیدی (و کلمه کلیدی منفی)، آزمایش تقسیم A / B و تجزیه و تحلیل برای تعیین بهترین پرداخت به ازای کلیک استفاده کنیم. روی استراتژی تبلیغات برای خود کلیک کنید.

هر روز افراد زیادی به دنبال خدمات کلینیک های پزشکی هستند. اگر موثرترین قدم ها را در جهت جذب بیمار برای کلینیک خود بردارید، این کلینیک شما انتخاب خواهد شد.


اگر در مورد تبلیغات در گوگل، مدیریت شهرت یا سئو سایت پزشکی یا اینستاگرام مارکتینگ خود سوالتی دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ طِب دارت

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


از شما دعوت می کنیم مقاله “بازاریابی اینستاگرامی پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات جهت پزشکان” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “مارکتینگ پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “برندسازی پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات مطب دندانپزشکی در شیراز” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “مدیریت اینستاگرام پزشک در شیراز” را هم مطالعه نمایید.