بازاریابی اینستاگرامی پزشکی

 

بازاریابی اینستاگرامی پزشکی : روش هایی برای افزایش فالوئر های پیج اینستاگرام پزشکی خود در اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرامی پزشکی در شیراز

بازاریابی اینستاگرامی پزشکی در شیراز

هنگام ساخت استراتژی بازاریابی پزشکی در اینستاگرام، این نکات را در نظر بگیرید.

  • از تصاویر قبل و بعد از درمان کِیس های خود استفاده کنید.

در گذشته، بیماران برای مشاهده تصاویر قبل و بعد مراجعین شما از وب سایت شما بازدید می کردند. امروزه بیماران ترجیح می دهند که این مطالب را در صفحه اینستاگرام شما ببینند. از فید اینستاگرام خود برای نمایش کار خود استفاده کنید. عکس هایی از قبل و بعد بیماران بگیرید و سپس آن ها را به صورت پست ورق زدنی (اسلایدی) آپلود کنید (البته با کسب اجازه از بیمار) تا بیماران نتیجه کار شما را ببینند.

اگر جراح پلاستیک هستید، هر چیزی که می تواند به عنوان محتوای حساس توسط اینستاگرام شناسایی شود را محو کنید تا پست های شما بعنوان پست های خشن و حساس توسط اینستاگرام شناسایی نشوند و بیشتر مورد پسند کاربران قرار بگیرند. اگر این امکان وجود ندارد، قبل از نشان دادن عکس بیمار، قرار دادن یک متن گرافیکی هشدار را در نظر بگیرید.

  • تهیه یک تِم و هویت بصری مناسب.

پیج های پزشکی باید قبل از شروع پست گذاری، درباره ی ظاهر پیج خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. این امر به ایجاد یک ظاهر منسجم و زیبا برای برند شما کمک می کند که برای فالوئرهای بالقوه مهم است و همچنین باعث موفیت بیشتر در بازاریابی اینستاگرامی پزشکی می شود.

اگر کسی قصد فالو کردن پیجی را داشته باشد، ابتدا به 9 عکس آخر پست شده در پیج نگاه می کند. اگر ظاهر و طراحی آنها از هم گسیخته و بدون شاخصه ی مشترک به نظر برسد، احتمال اینکه این اکانت را فالو كنند بسیار پایین می آید.

  • همکاری با اینفلوئِنسِر ها یا بلاگرها را در دستور کار خود قرار دهید.

برای ترویج خدمات جدید خود و همچنین موفقیت هرچه بیشتر در بازاریابی اینستاگرامی پزشکی، از اینفلوئنسرهای اینستاگرام در شهر و منطقه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما پزشکی در شیراز هستید، باید با بهترین بلاگر یا اینفلوئنسر در شهر خود تماس بگیرید.

آنها را دعوت کنید تا خدمات جدید شما را را تجربه کنند و از آنها بخواهید که عکس های خود را در صفحه خود پست کنند یا مراحل انجام کار را به صورت لایو یا استوری در پیج خود منتشر کنند.

برای همکاری با بلاگرهای شیرازی با توجه به تجربیات و شناخت فراوانی که از بلاگرهای شیرازی داریم تیم ما می تواند به شما در این موضوع بسیار کمک کند.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات جهت پزشکان” را هم مطالعه نمایید.

تبلیغات جهت پزشکان


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی طب دارت:

09128586135 – 07132303712


  • هشتگ ها را دنبال کنید.

راه دیگر برای افزایش فالوور و تعامل و همچنین موفقیت در بازاریابی اینستاگرامی پزشکی این است که هشتگ های مربوط به تخصص خود و منطقه خود را دنبال کنید و برای آن ها پست بگذارید. آنها را لایک و سیو کنید و نظرات خود را کامنت کنید تا نشان دهید که شما در تعامل با ان موضوع هستید.

در هشتگ گذاری فقط از هشتگ های مربوط به کسب و کار خود استفاده کنید.

این مسئله باعث پیدا کردن شما توسط بیماران بالقوه می شود که این در نهایت به شما در رسیدن به هدف خود برای جذب بیماران جدید کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر شما یک جراح در شیراز هستید، هشتگ های #جراح، #پزشک و #پزشکی لزوماً به کسانی که به دنبال راه حلی برای مشکلات مربوط به سلامتی خود هستند، کمک نمی کند تا شما را پیدا کنند. استفاده از هشتگ کلمات کلیدی مرتبط با آنچه بیماران بالقوه ممکن است سرچ کنند، یک استراتژی بهتر است.

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در شیراز

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در شیراز

  • از استوری اینستاگرام استفاده کنید.

استوری اینستاگرام یک راه عالی برای دستیابی بیشتر به بیماران بالقوه و دادن اطلاعاتی در مورد آنچه در کار شما اتفاق می افتد و همچنین موفقیت در بازاریابی اینستاگرامی پزشکی است. شما می توانید مسائل غیر کاری مانند جشن تولد یکی از کارمندان در مطب را نشان دهید یا حتی متن تشکر که از یک بیمار دریافت کرده اید را به نمایش بگذارید.

همچنین می توانید از قسمت هایلایت استوری در اینستاگرام نیز استفاده کنید و هر استوری را با توجه به موضوع آن در هایلایت های مختلف ذخیره کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک جراح پلاستیک هستید، می توانید پوشه های هایلایت مختلفی برای انواع خدماتی که ارائه می دهید داشته باشید.

همچنین می توانید در هر استوری، سایر پیج های فعال در زمینه ی تخصص خود تگ کنید تا فرصتی برای بازنشر در استوری آنها فراهم شود.

نکته دیگر اینکه از ویژگی افزودن مکان در هر استوری استفاده کنید و مکان مطب یا مرکز پزشکی خود را برچسب گذاری کنید تا فرصتی برای نمایش در برچسب جغرافیایی محلی آن مکان در آن روز داشته باشید. این همچنین به شما کمک می کند تا اکانت شما در استوری های بزرگی مانند”Shiraz Story” نمایش داده شود.

از شما دعوت می کینم مقاله “برندسازی پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

برندسازی پزشکی

  • محتوای ویدئویی منتشر کنید.

اکثر پزشکان هنوز هم به جای فیلم، عکسهای ثابت را در پیج اینستاگرام خود منتشر می کنند. اگر می خواهید فالوورهای خود را به طرز چشمگیری افزایش دهیدو بازاریابی اینستاگرامی پزشکی بدرستی انجام شود، باید برای تهیه محتوای ویدیویی وقت بگذارید. افرادی که در اینستاگرام بیشترین موفقیت را دارند از ویدیو استفاده می کنند و کانال های تلویزیونی را در اکوسیستم اینستاگرام ایجاد کرده اند. به مردم دلیلی بدهید تا پیج شما را فالو شوند.

بسیاری از جراحان پلاستیک در اینستاگرام در طول روز از نحوه ی انجام روش درمانی خاصی برای بیمار خود فیلم می گیرند و از آن برای دادن اطلاعات آموزشی به بیماران بالقوه که ممکن است به انجام همان عمل علاقه مند باشند، استفاده می کنند.

 

  • تهیه محتوا از رضایت مشتریان.

یکی از بهترین راه ها برای استفاده مجدد از محتوای موجود برای اینستاگرام و همچنین بازاریابی اینستاگرامی پزشکی، بازنشر پست های است که بیماران در مطب شما گرفته و پست کرده اند. این ویژگی اغلب بخشی کم استفاده در اینستاگرام مارکتینگ پزشکی است. اگر پست های بیماران را ریگرام می کنید، حتما از آن ها اجازه بگیرید. اگر بیشتر بیماران شما به جای پست های فید، در استوری تجربه خود از خدمات شما را ذکر می کنند، می توانید با کلیک روی “افزودن به استوری من” این استوری ها را در اکانت اصلی خود به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که قبل از بازنشر هر پست یا استوری بیماران، از آنها اجازه گرفته اید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “مارکتینگ پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

مارکتینگ پزشکی

  • پخش زنده درIGTV

دیگر انتشار عکس های دلنشین در صفحه اینستاگرام، کافی نیست. اگر از ویژگی پخش زنده استفاده نمی کنید، آنچه را که طرفداران انتظار دارند در صورت دنبال کردن صفحه شما ببینند را نادیده گرفته اید. از آنجا که کانال های رسانه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام دائما ویژگی های جدید را ارائه می دهند، فرصتی فوق العاده وجود دارد تا قبل از اینکه دیگران طرز استفاده از آن را یاد بگیرند شما از اولین کسانی باشید که از آن استفاده می کنید. این به معنای جلب توجه بیشتری نسبت به خدمات شما است. برای یک جراح زیبایی یا کسی که در زمینه زیبایی فعالیت دارد، این ویژگی می تواند بسیار قابل توجه باشد.

  • پاسخ به سوالات متداول.

اگر متوجه شدید که افراد سوالاتی مشابه را در دایرکت می پرسند، برای صرفه جویی در وقت، یک پست به صورت پرسش و پاسخ آماده کنید و در صفحه اصلی ارسال کنید. به عنوان مثال، اگر مردم مرتباً از شما در مورد میزان ماندگاری فیلر یا بوتاکس و …  سوال می پرسند، یک فیلم تهیه کنید که در آن به سوالات پاسخ داده شود و به طور دقیق ویژگی های هر یک را توضیح دهید. اگر تولید محتوا در صفحه اینستاگرام پزشکی به درستی انجام شود، زمانی که پزشک صرف پاسخ دادن به سوالات مشابه بیماران بالقوه می کند را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

تصور کنید مجبور نیستید 5 بار در یک روز یک مسئله را توضیح دهید و در عوض افراد را به حساب اینستاگرام خود هدایت می کنید تا ویدیوهایی از شما راجع به موضوعی که درباره آن کنجکاو هستند را ببینند.


برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به بازاریابی اینستاگرامی پزشکی با مشاوران آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی طِب دارت در ارتباط باشید.

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


از شما دعوت می کنیم مقاله “طراحی سایت پزشکی در شیراز” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “بهترین روش جذب بیمار” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “ادمین اینستاگرام پزشکان” را هم مطالعه نمایید.