استراتژی بازاریابی محتوایی وب سایت پزشکی

محتوا برای بازاریابی موثر وب سایت پزشکی شما حیاتی است. اگر در حال نوشتن محتوا برای یک سایت پزشکی هستید، نکات اساسی وجود دارد که باید از آنها برای بهره وری حداکثری از مطالب خود، استفاده کنید.

محتوا برای بازاریابی موثر وب سایت پزشکی شما حیاتی است. اگر در حال نوشتن محتوا برای یک سایت پزشکی هستید، نکات اساسی وجود دارد که باید از آنها برای بهره وری حداکثری از مطالب خود، استفاده کنید.

اگر نویسنده خوبی نیستید یا تجربه نوشتن محتوا را ندارید، از کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ طب دارت که بصورت تخصصی در زمینه دیجیتال مارکتنیگ پزشکی فعالیت می کنند کمک بگیرید.

ما یک تیم متشکل از نویسندگان درجه یک محتوای پزشکی داریم که می توانند در تولید محتوای غیر کپی، معتبر و مطابق با اصول SEO برای وبسایت پزشکی به شما کمک کند.


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712


برای تولید محتوایی خوب سایت پزشکی، نکات زیر را هنگام نوشتن در ذهن داشته باشید.

6 نکته برای بازاریابی محتوایی وب سایت پزشکی

1- وقتی شروع به نوشتن می کنید باید در نظر بگیرید که نوشته نهایی به چه صورت می شود.

باید از همان ابتدا بدانید که هدف از تولید محتوا چیست و چه پیامی را می خواهید به مخاطب منتقل کنید. هیچ کس نمی خواهد محتوایی را که پیچ و تاب زیادی برای رسیدن به نکته اصلی دارد، بخواند.

محتوای شما باید یک پایان مناسب داشته باشد و دانستن اینکه چگونه می خواهید به محتوای خود پایان دهید به شما  در نوشتن مقاله کمک می کند. این مسئله شما را بر روی موضوعاتی که دارید، اعم از خدمات، درمان یا سایر اطلاعات پزشکی متمرکز خواهد کرد.

سرتیتر اول محتوای شما باید شامل کلمات کلیدی اصلی باشد که می خواهید در طول  مطلب بر آن ها تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر این صفحه مربوط به خدمات پزشکی و درمانی است ، بنابراین “خدمات پزشکی و درمانی” باید در عنوان اصلی آورده شود.

2- سرتیتر اول (Heading 1) دارای کلید واژه های اصلی است و سرتیتر دوم (Heading 2)، باید آن را ساپورت کند.

سرتیتر 1 عنوان اصلی است، با کلمه های کلیدی مهم یا کلماتی که می خواهید برجسته کنید. سرتیتر دوم باید شامل اطلاعات بیشتری باشد که H1 را تکمیل کند.

H1 و H2 باید قبل از بدنه اصلی مقاله آورده شوند. برای محتواهای طولانی، از سرتیتر سوم(Heading 3) استفاده کنید تا محتوای خود را به بخشهای مختلفی تفکیک کنید که هر یک از آنها به جنبه خاصی از موضوع می پردازد.

3- توجه خواننده را با همان پاراگراف اول جلب کنید

محتوای شما ممکن است خارق العاده ترین متنی باشد که تاکنون توسط یک انسان نوشته شده است. با این حال، اگر افراد بعد از چند جمله اول تمایل به خواندن متن را از دست بدهند، هرگز به خواندن مطلب ادامه نمی دهند!

مطالب خود را با یک پاراگراف کوتاه و قانع کننده شروع کنید که خواننده را مستقیماً مخاطب قرار دهد. از کلمات قدرتمند استفاده کنید و سوالاتی را بپرسید که فکر می کنید مخاطبان شما بدنبال پاسخ آن هستند و در موتور جستجو مانند گوگل آن ها را سرچ می کنند.

این به شما کمک می کند تا محتوای شما از لحاظ SEO ارزشمند باشد و توجه خواننده را به ادامه مطالب جلب کند و همچنین در گوگل در نتایج اول قرار بگیرید.

4- استفاده از فیلم یا تصویر را در نظر بگیرید

استفاده از فیلم یا تصویر می تواند روشی قدرتمند برای ارتباط با خواننده و انتقال اطلاعات باشد. مثلا، تصویری را در نظر بگیرید که مربوط به موضوع و محتوا است.

اگر درمورد خدمات رادیولوژی که ارائه می دهید می نویسید، تصویری از شخصی که در حال انجام رادیولوژی است را نشان دهید. در صورت امکان، این باید یک عکس با کیفیت بالا از دستگاه اشعه ایکس شما باشد. نشان دادن دقیق آنچه که خوانندگان باید انتظار داشته باشند به شما در بالا بردن اعتبار نوشته کمک می کند.

عکس دیگری که می توانید استفاده کنید، که البته استفاده از آن چالش برانگیزتر است، اینفوگرافیک است. اینفوگرافیک، گرافیکی است که اطلاعاتی را به خواننده منتقل می کند.

شما اغلب آنها را در روزنامه ها یا اخبار آنلاین می بینید، اما می توانند در محتوای شما به طور موثری استفاده شوند.

اگر استفاده از ویدئو را انتخاب کرده اید، باید کوتاه باشد و منظور را برساند. فیلم شما در صفحه محتوا نباید آنقدر طولانی باشد که کسی مجبور شود برای دیدن همه آن پاپ کورن درست کند. این باید در صفحه شما جا داده شده و در جای دیگری میزبانی شود مثلا در آپارات آپلود شود، تا از سرعت بارگیری وب سایت شما کاسته نشود.

ویدئو را جایی مناسب در میان نوشته های خود قرار دهید. یک فیلم پزشکی باید مکمل صفحه شما باشد.

5- بقیه صفحه محتوای خود را با مثال ها، توصیفات و سایر اطلاعات مفید پر کنید

برای گردآوری بقیه محتوای صفحه خود، باید از هر پاراگراف اضافی برای پشتیبانی از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید. در مورد موضوع بیشتر توضیح داده و اطلاعات بیشتری در این مورد به بیماران بالقوه بدهید.

مراقب باشید از زبانی که آنها متوجه نمی شوند، استفاده نکنید بعنوان مثال خیلی تخصصی صحبت نکنید. برخی، اشتباهاً از کلمات و اصطلاحات تخصصی در زمینه پزشکی استفاده می کنند، اما ممکن است درک این کلمات برای افراد عادی مشکل باشد.

اگر سالهاست خدمتی را ارائه می دهید، بهترین نظرات یا توضیحات خدمات را برای دیگران قرار دهید تا درباره آنها بخوانند.

در آخر، چند تصویر اضافی که به انتقال مفهوم موضوع کمک و از کلمات کلیدی هدف پشتیبانی می کند را ارائه دهید. (نکته مهم: فراموش نکنید که برای توصیف تصاویر در موتورهای جستجو از Alt-Tag استفاده کنید.)

6- پل های ارتباطی با شما باید در متن ذکر شود.

بسیاری از نویسندگان تازه کار محتوای پزشکی این نکته حیاتی را از قلم می اندازند. خواننده پس از خواندن تمام اطلاعاتی که درباره یک موضوع ارائه شده، از خود می پرسد، “حالا باید چیکار کنم؟” به جای اینکه آنها را با یک سوال کنار بگذارید، با تشویق به اقدام عمل به آنها پاسخ دهید.

در بیشتر موارد، محتوای شما می خواهد یک بازدید کننده وبسایت را به کسی که از شما خدمات می گیرد، تبدیل کند. متن شما باید شامل دستورالعمل های شفاف مربوط به مراحل بعدی برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت باشد.

اگر ویزیت آنلاین یا پزشکی از راه دور در کلینیک پزشکی خود ارائه می دهید، یک لینک مستقیم در محتوای خود قرار دهید که خواننده را به آن صفحه هدایت کند.

هرچه پیمایش یا کلیک کردن روی یک منو برای یافتن اطلاعت مورد نیاز کمتر باشد، احتمال تبدیل بازدید کننده از سایت به بیمار شما بیشتر است تشویق به اقدام عمل هرچه باشد، باید واضح و برجسته باشد.

این شش نکته برای نوشتن محتوای بازاریابی پزشکی به شما در تولید محتوای عالی برای وبسایت خود، کمک زیادی می کند.

متخصصان طب دارت می توانند با تولید محتوا برای وبسایت به رشد و ارتقا خدمات پزشکی شما کمک کنند. یک محتوای عالی پزشکی، باید از دیدگاه SEO ارزشمند باشد و برای نگارش آن باید دقت شود.

همین امروز تماس بگیرید و تولید محتوا برای موضوعات انتخابی شما و به روزرسانی یا گسترش آن ها را بر عهده متخصصان آژانس دیجیتال مارکتینگ طب دارت بگذارید.

شماره های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712