بهترین روش جذب بیمار

بهترین روش جذب بیمار مطب

بهترین روش جذب بیمار: یکی از مهم ترین اهداف هر کلینیک زیبایی، درمانگاه و بیمارستانی، جذب بیمار و ارائه خدمات سطح بالا و درجه یک است. بنابراین ضروریست که استراتژی های موثر جذب بیمار برای کلینیک زیبایی را توسعه دهیم و حضور آنلاین و آفلاین خود را افزایش دهیم.

آژانس دیجیتال مارکتینگ طب دارت 10 راه برای جذب بیمار به کلینیک زیبایی و یا بیمارستان شما پیشنهاد می دهد:

  1. بیماران و نیازهای آن ها را بشناسید

برای جلب کردن نظر بیماران باید نیازهای آن ها را بشناسید و به آن ها پاسخ دهید. آنها به دنبال چه چیزی هستند؟ چه نوع جراحی؟ آیا آنها به دنبال یک جراحی کم هزینه هستند؟ با کیفیت بالا؟ تمام این سوالات باید پاسخ دقیقی داشته باشند.

به همین علت است که یک جست و جوی دقیق باید در اولویت شما باشد. این به شما کمک می کند که توانمندی یا اثر بخشی یک محصول یا خدمات را ارزیابی کنید و نظرات مشتریان را مقایسه کنید. درنتیجه، خدمات شما به نیازهای بیماران تان به خوبی پاسخ می دهد و به راحتی  انتظارات را برآورده می کند.

علاوه بر این یک تحقیق قبلی نشان می دهد که چگونه نقاط قوت خود را برجسته کنید و نقاط ضعف را برطرف کنید تا کسب و کار شما به صورت کارآمد توسعه پیدا کند و بیماران جدید جذب کنید. و این موضوع می تواند یکی از بهترین روش جذب بیمار باشد.

  1. اعتبار خود را بسازید

اعتماد بیماران به پرسنل پزشکی یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام انتخاب یک کلینیک یا بیمارستان است. بنابراین یک تیم معروف و همدل برای بیماران جذاب است چون به نظر می رسد به بیماران نزدیکتر هستند، توجه بیشتری به نیازهایشان دارند و بهترین روش درمانی را برای هر بیمار انجام می دهند.

برای بیشتر بیماران رفتن به بیمارستان خوشایند نیست. اطمینان حاصل کنید که بیمارستان شما معتبر و مورد اعتماد باشد و روابط نزدیکی با بیماران برقرار کند. اعتماد آنها، نظر آنها را به کلینیک شما جلب می کند.

برای اینکه در سطح بین الملی شناخته شوید، در شبکه های اجتماعی ( توییتر، اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک) فعال باشید. این تاثیر مثبتی بر بیماران خواهد داشت. تیم و جراحی هایی که در کلینیک تان انجام می دهید را نشان دهید. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

مهم است که متخصصان مراقبت های پزشکی و درمانی، جنبه های انسانی و اجتماعی خود را نشان دهند. بنابراین روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید نه روی آن چیزی که هستید.

به یاد داشته باشید که شما خدماتی ارائه می دهید: نسبت به درخواست های بیمارانتان حساس باشید. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

از شما دعوت می کنیم مقاله” بازاریابی محتوایی سایت پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

بازاریابی محتوایی سایت پزشکی

3.تبلیغات خود را بیشتر کنید

افزایش و توسعه تبلیغات ضروری است. از شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام برای افزایش اعتبار خود استفاده کنید، یک گروه تبادل نظر در وبلاگتان ایجاد کنید و موضوعات مختلفی را توضیح دهید. درمورد هرنوع خدماتی که  قبل و بعد و حین بیماری انجام می دهید مشاوره دهید.

هم چنین می توانید از یوتیوب برای ساختن ویدیوهایی با مضمون توصیه های بهداشت عمومی و آموزشی استفاده کنید.

دادن مشاوره و بالابردن آگاهی در مورد مشکلات سلامتی، مزیت رقابتی شما را بالا می برد و بیماران بیشتری به راحتی جذب کلینیک شما می شوند. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.


شماره های تماس تماس جهت مشاوره تخصصی رایگان:

09128586135 – 07132303712


4.جلب اعتماد بیمار قدم به قدم

همانطور که قبلا توضیح دادیم، هدف اصلی ایجاد اعتماد میان کلینیک شما و بیماران بالقوه است. برای ترغیب بیماران به آمدن به ملاقات شما به لطف دانش و مهارت تان، انجام دادن تبلیغات درباره خدمات و مسیر شغلی تان ضروری است.

در این مورد وبسایت شما باید به شایستگی ها وصلاحیت شما در تخصصتان و فن آوری های پیشرفته ای که در کلینیک تان اجرا می شود، تاکید کند.

علاوه براین در درج کردن پیشنهادات و نظرات بیماران و توصیه های همکارانتان کوتاهی نکنید. به یاد داشته باشید که هدف بلند مدت شما ایجاد درک متقابل با مراجعه کنندگانتان در آینده است. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

بهترین روش جذب بیمار کلینیک

بهترین روش جذب بیمار کلینیک

  1. یک وبسایت مورد پسند کاربران بسازید

بر بازاریابی پزشکی برای بیمارستان ها تمرکز کنید. داشتن  یک وبسایت عالی و تعاملی، یکی از کارآمدترین ابزارها برای تبلیغات برند شما است. وبسایت باید کاربرپسند و برای همه بیماران احتمالی واضح و روشن باشد.

برای بیمارانتان یک وبسایت پزشکی طراحی کنید. سایت های پزشکی برای بیماران عاملان اصلی تعاملات آینده که منجر به تقویت رقابت مندی شما در تجارت می شود هستند.

خدماتی که رائه می دهید را نشان دهید، بر اعتبار خود تاکید کنید، مهارت های خود و کارکنان و فن آوری های ابتکاری مورد استفاده در کلینیک تان را توضیح دهید.

وبسایت می تواند یک ابزار واقعا مهم برای توسعه خدماتتان باشد، به شرط اینکه دقیق و کامل باشد. مشتریان باید امکان یافتن هرچیزی را در وبسایت تان داشته باشند. اطلاعات تماس تان را در وبسایت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید در وبسایت تان نقشه ای قرار دهید که موقعیت مکانی کلینیک تان را نشان دهد.

شناخت دقیق مخاطبان و استفاده از کلمات کلیدی استراتژیک برای جذب آنها مهم است. تمام تلاش تان را بکنید تا تمام جزئیات مربوط به بهداشت، دارو و جراحی را به بیمارانتان توضیح دهید. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی طب دارت می تواند وبسایت منحصربفرد شما را طراحی کند

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

از شما دعوت می کنیم مقاله”تبلیغ درمانگاه” را هم مطالعه نمایید

تبلیغ درمانگاه

  1. با پیشنهاد خدمات رایگان بیماران را به طور موثر جذب کنید

به بیمارانتان چیز رایگانی پیشنهاد دهید. این توجه آن ها را به خدماتتان جلب می کند و موقعیت شما را در بازار کسب و کار تقویت می کند. به عنوان مثال به توزیع  یک بروشور آموزنده رایگان در تابستان فکر کنید یا تهیه ویدوهای آموزشی در اینستاگرام یا توصیه های غذایی.

بیماران بالقوه شما مطمئنا از تماشای ویدیوهای آموزشی و آموزش های رایگان موجود در کانال یوتیوب و اینستاگرام شما لذت خواهند برد. ارائه محتوای رایگان بیماران شما را ترغیب می کند که در آینده دوباره به کلینیک شما مراجعه کنند. ممکن است زمان بر باشد اما زمانی که یک مشتری بالقوه به خدمات شما نیاز دارد به خاطر پیشنهاد قبلی شما، نام شما فورا به ذهنش می آید.

این استراتژی تشویقی شامل پیشنهاد و ارائه یک سرویس در زمانی معین است که بیمارانتان را تشویق کند در آینده کلینیک شما را انتخاب کنند. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

 

7.به تفاوت های فرهنگی بیمارانتان توجه داشته باشید

فراموش نکنید که تعداد قابل توجهی از بیماران شما احتمالا بیماران بین المللی هستند. بنابراین داشتن ذهنیت باز نسبت به فرهنگ ها و زبان های مختلف، بسیار مهم است. بر این اساس بسیار مهم است که پرسنل پزشکی شما در زمینه مدیریت فرهنگ های مختلف برای برآورده کردن درخواست های بیماران، متخصص باشند.

در واقع شناسایی و برآورده کردن نیازهای بیماران، نقش مهمی در رضایت مشتریان دارد. بگذارید استراتژی های خاصی که برای شناسایی نیازها ضروری است را بررسی کنیم. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

 

  1. رضایت بیمار بیشتری داشته باشید

رضایت بیماران برای جذب بیماران جدید به کلینیک و یا بیمارستان شما مهم است. به دست آورن رضایت مشتریان نیازمند نهایت دقت در تمام مراحل ارائه خدمات است. قبل و بعد و در حین دوره درمان، هر مرحله از تجربه بیمار باید با دقت مدیریت شود. در طی گفت و گوهای مربوط به درمان و جراحی ، جو مثبتی میان کارکنان ( پزشک، پرستارو…) و بیماران ایجاد کنید.

به امید و توجهی که بیماران دریافت می کنند و آزادی بیان و به اشتراک گذاشتن ارزشهای مشترک تاکید کنید.

یک بار دیگر برای تضمین رضایت بیمار، ضروری است که نیازهای آنها را شناسایی کنید و براین اساس آنها را رفع کنید.

اطمینان از رضایت بیمار، اعتبار کلینیک یا بیمارستان شما را افزایش می دهد. در نتیجه شما بیماران را با روشی موثر برای استفاده از خدماتتان جذب می کنید. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

تبلیغات پزشکی

  1. حس اعتماد به بیمارانتان القاء کنید و مطب و کلینیکتان را به مکانی قابل اعتماد تبدیل کنید

به دنبال آن، به بررسی وفاداری بیماران فکر کنید. هدف اصلی بعد از درمان این است که کاری کنید بیمار به مطب، کلینیک یا بیمارستان شما وفادار بماند. کلینیک یا بیمارستان می تواند نرخ خاصی را برای بیمارانی که میخواهند خدمات نیاز به تکرار مثل تزریق ژل، بوتاکس، جراحی پلاستیک یا ضدپیری انجام دهند پیشنهاد دهد.

آن ها باید احساس کنند که جزئی از کلینیک شما هستند و مثل مشتری های خاص با آنها رفتار شود. توجه داشته باشید که یک بیمار راضی و وفادار به شما می تواند برای کار شما تبلیغ کند وشما را  بیماران دیگر معرفی کند.

این اعتبار بیمارستان یا کلینیک شما را می سازد. به همین دلیل لازم است که رویکرد ویژه ای برای ارتباط با مشتریان وفادار و دائمی تان اتخاذ کنید تا آن ها احساس کنند که کارکنان کلینیک و بیمارستان به آن ها توجه دارند. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

 

  1. اعتبار کلینیک خود را بسازید.

اخرین نکته، اعتبار مطب، درممانگاه یا کلینیک شماست. همان طور که قبلا مشاهده کردید، اعتماد بیماران تا حدود زیادی به شهرت و اعتبار یک مرکز درمانی بستگی دارد. در نتیجه افزایش رضایت بیماران ضروری است. در عین حال به اخلاق حرفه ای و مقررات مربوط به بخش پزشکی توجه داشته باشید. و این مورد هم می تواند یکی از  بهترین روش جذب بیمار باشد.

ناگفته نماند که برای اداره کلینیک با هزینه ی مقرون به صرفه، تعداد قابل توجه بیماران بر بودجه اثر دارند. با این حال همیشه مطابق با قوانین این حرفه عمل کنید. در غیر این صورت اعتبار و میزان رضایت مشتریان از رقیبانتان می تواند از شما بیشتر شود که تاثیر مخربی بر وجه کلینیک یا بیمارستان و کسب و کار شما دارد.

 

درنتیجه، برای جذب بیماران به مرکز درمانی تان، لازم است که ابتدا نیازهای بیمارانتان را شناسایی کنید و آن ها را رفع کنید. در مرحله بعد باید خدمات با کیفیت و درجه یک ارائه دهید تا اعتبار کلینیک تان افزایش پیدا کند.

بر تخصص و دانش و مهارت هایتان تاکید کنید. توجه داشته باشید که اعتبار شما باعث افزایش اعتماد بیماران می شود.

تمام تلاش خود را برای تضمین رضایت مشتری انجام دهید تا مشتری ثابت و وفادار شما بمانند. درنتیجه شما بیماران خود را حفظ می کنید و موقعیت کلینیک و یا بیمارستان شما در بازار کسب و کار تقویت می شود.

آژانس دیجیتال مارکتنیگ پزشکی طب دارت خدمات دیجیتال مارکتینگ پزشکی بصورت تخصصی ارائه می نماید.

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712