تبلیغات پزشکی در شیراز

تبلیغات پزشکی در شیراز: یک فعالیت پزشکی پر رونق؛ فعالیتی است که بیماران جدید را به خود جلب می کند. تقریباً در هر حرفه ای، بر سر زبان بودن، همیشه به موفقیت افراد و به ویژه پزشکان کمک کرده است.

امروزه، در بازاریابی و تبلیغات پزشکی در شیراز همه چیز به Google و اینستاگرام ختم می شود.

بیش از 80٪ بیماران قبل از اینکه تصمیم بگیرند که می خواهند در مورد سلامتی خود به پزشکی اعتماد کنند یا نه، به جستجوی آنلاین در مورد آن پزشک می پردازند.

اگر شما یک استراتژیست بازاریابی خدمات پزشکی و درمانی  هستید، می توانید با بهینه سازی صفحات وب و برندسازی آنلاین و همچنین استفاده از تبلیغات هدفمند، به مرکز خود کمک کنید تا به پتانسیل کامل خود برسد.

خیلی عادی است که هنگامی که تمام نوبت های شما رزرو شده اند، احساس رضایت کنید. با این حال، تغییرات سریع هستند و با تغییر جمعیت رقابت جدید نیز ظاهر می شود.

مراقب رقبایی که از استراتژی های پیشرفته تبلیغات پزشکی در شیراز استفاده می کنند، باشید. آن ها ممکن است قسمت عمده ای از بازار شما را قبل از اینکه متوجه آن شوید، تصرف کنند. بنابراین، داشتن یک استراتژی هوشمند و عمیق ضروری است و خوشبختانه، ایده های زیادی برای بازاریابی و تبلیغات پزشکی وجود دارد که می توانید آنها را کشف کنید.

شما نمی خواهید یک استراتژی بازاریابی و تبلیغات پزشکی در شیراز ایجاد کنید که صرفا بگویید یک استراتژی دارید. در عوض، یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر حقایق نیاز دارید که هم پویا باشد و هم موثر.

داشتن یک استراتژی بازاریابی پزشکی لازم است؟

بازاریابی و تبلیغات پزشکی در شیراز یک روش ضروری و مقرون به صرفه برای جذب بیماران جدید است. یک وبسایت بدون محتوای با کیفیت، نتیجه ای نخواهد داشت. درعوض، شما می خواهید بر ایده هایی که بهترین بازگشت سرمایه (ROI) را دارند، تمرکز کنید.


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 1. سئو سایت پزشکی (SEO)

ابتدا، دانستن برخی اصطلاحات کلیدی، مهم است. متخصصان پزشکی با زبان تخصصی بیگانه نیستند. به همین ترتیب، دنیای بازاریابی آنلاین نیز اصطلاحات خاص خود را دارد که برای افراد مبتدی، ناآشنا هستند. یکی از آنها “بهینه سازی موتور جستجو” یا سئو (SEO) است.

سئو سایت پزشکی چیست؟

SEO فرآیند ترکیب محتوای با کیفیت بالا و کلمات کلیدی مرتبط برای بهبود رتبه بندی وبسایت توسط موتورهای جستجو مانند Google است. به عبارت دیگر با انجام سئو، وبسایت شما در صفحه نتایج گوگل برای سرچ کلمات کلیدی جزء نتایج برتر نشان داده می شود. که این، تعداد افرادی را که از سایت شما بازدید می کنند، افزایش می دهد.

همانطور که نیل پاتل، متخصص سئو میگوید، مهم نیست که در صفحه نتایج رتبه اول یا دوم را بدست آورید. فقط لازم است که شما جایی در بین نتایج برتر برای کلمات کلیدی مرتبط خود داشته باشید.

بازدهی موفقیت آمیز سئو باعث افزایش بازدید ارگانیک می شود که اساساً رایگان است. استفاده از موتورهای جستجو بیش از همیشه شده است. Internet Live Stats تعداد کل جستجوهای روزانه در Google را ارائه می دهد. از میلیاردها جستجو در روز، حدود پنج درصد آن مربوط به سلامتی و پزشکی است. مسئله، جذب تعداد زیادی ترافیک با کیفیت بالا است.

این بدان معنی است که بیماران احتمالی در نزدیکی مکان شما زندگی می کنند. این همچنین به معنای وجود بیمارانی با نیازهای همسو با خدمات پزشکی که شما ارائه می دهید، است.

از شما دعوت می کنیم مقاله “بازاریابی محتوایی سایت پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

بازاریابی محتوایی سایت پزشکی

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

منظور ما از “تحقیق کلمات کلیدی” دقیقاً چیست؟

فرآیند شناسایی کلمات و عباراتی است که افراد هنگام جستجوی اطلاعات بصورت آنلاین استفاده می کنند. استفاده از کلمات کلیدی مناسب می تواند رتبه بندی صفحه شما را بهبود بخشد. همچنین تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند موضوعاتی را که باید در وب سایت خود برجسته کنید و درمورد آن ها وبلاگ بنویسید را شناسایی کنید.

در نهایت، تحقیقات کلمات کلیدی با کیفیت، باعث ایجاد بازدید بیشتر در سایت شما می شود. و این کاری نیست که یک بار برای همیشه انجام شود. بلکه تحقیقات مداوم کلمات کلیدی برای پیگیری تغییر عباراتی که جستجو می شوند و عادات جستجوی آنلاین بسیار حیاتی است.

به عنوان مثال، شرکتی که برای تبلیغ دارویی جدید یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی می کند ممکن است عادات جستجوی بیماران را تغییر دهد.

Googles Keyword Planner یکی از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است. پس از شناسایی کلمات کلیدی، باید آنها را اولویت بندی کنید. سپس، کلمات کلیدی موثر را در محتوای با کیفیت بالا و با تعداد کلمات کافی قرار دهید.

به کلیدواژه های جغرافیایی هدفمند مانند “پزشک خانواده در شیراز” یا “متخصص قلب و عروق در تهران”   نیز دقت کنید. بخاطر داشته باشید که دستیابی به رتبه های بالا برای کلمات کلیدی مورد جستجو می تواند زمان بر باشد. وقتی صحبت از سئو می شود، تعهد به یک استراتژی طولانی مدت بسیار مهم است.

ایجاد و یا توسعه یک بلاگ پزشکی

وبلاگ پزشکی موقعیتی عالی برای انتشار محتوایی با کیفیت است که حاوی کلمات کلیدیِ انتخاب شده با دقت بالا باشد. اگر هنوز وبلاگی در سایت پزشکی خود ندارید، شروع به وبلاگ نویسی را به طور جدی در نظر بگیرید. موتورهای جستجو اغلب برای سایت هایی که دارای محتوای مرتبط زیادی هستند و همچنین، پست هایی را دائما و در فواصل منظم منتشر می کنند، ارزش بیشتری قائل می شوند.

البته یک وبلاگ فقط بر رتبه بندی جستجو تاثیرگذار نیست بلکه با استفاده از آن می توانید خود را به عنوان یک رهبر فکری یا رفرنس در زمینه کاری خود تثبیت کنید و حتی می توانید سوالات و نگرانی های رایج بیماران را در آن برطرف کنید.

بنابراین، شما به طور خاص، باید در مورد چه چیزی بنویسید؟ گزینه های زیادی وجود دارد.

پست هایی بنویسید که اعتبار حرفه ای و تخصص شما را اثبات کنند. پست هایی را در منتشر کنید که نحوه ارائه خدمات شما را برجسته کنند. درباره تحولات جدید در زمینه تخصص خود بنویسید و به عناوین پرطرفدار در مجلات پزشکی مربوطه توجه کنید.

شما همچنین می توانید در مورد اخبار پزشکی محلی، که فکر می کنید مورد توجه بیماران شما باشد و همچنین در صورت لزوم، در مورد مباحث سلامتی، تغذیه و تناسب اندام نیز بنویسید.

راه های منتشر کردن بلاگ پزشکی چگونه است؟

پست مهمان

یکی دیگر از ایده های جالب بازاریابی پزشکی، پست مهمان است که این به عنوان بخشی از یک استراتژی چند جانبه، بسیار موثر در تبلیغات پزشکی در شیراز است. با فرض انتخاب دقیق سایت هایی که می توان در آنها پست گذاشت، این دو مزیت اصلی را به همراه دارد.

اول، اعتبار شما را به عنوان یک رهبر فکری و متخصص در زمینه ای که در آن تخصص دارید، تثبیت می کند. دوم اینکه، بک لینک هایی برای وبسایت خود شما فراهم می کند و این لینک ها اغلب بازدید بیشتری را به خود جلب می کنند.

در آخر، انتخاب سایتی که در آن پست میهمان می گذارید، بسیار مهم است. شما باید در سایتهایی که دارای رتبه بالایی برای Google،Alexa  ، MozوAhrefs  هستند، پست مهمان بنویسید. همچنین شما باید سایت های ویژه مربوط به تخصص پزشکی خود را نیز در نظر بگیرید.

 1. برندسازی پزشکی اینترنتی

یک مقاله در Inc.com می گوید که 81 درصد بیماران، نظرات آنلاین در مورد پزشکان را بررسی می کنند. این عمل حتی در مواردی که یک پزشک، پزشکی دیگر را توصیه کند نیز، انجام می شود. در نتیجه، مدیریت اعتبار و برند سازی بیش از هر زمان دیگری مهم است. یافته های یک مطالعه منتشر شده در اوایل سال 2019 نشان می دهد که:

 • 94٪ از پاسخ دهندگان، تا حدودی با بررسی نظرات آنلاین در مورد پزشكان، آنها ارزیابی می كنند.
 • برای 72٪ از پاسخ دهندگان، ارزیابی نظرات آنلاین اولین قدم در یافتن پزشک مورد نیازشان است.
 • تقریبا نیمی (48٪) از پاسخ دهندگان گفتند که برای ملاقات حضوری، پزشکانی که نظرات مطلوبی درباره آن ها وجود دارد را در نظر میگیریند.

خوشبختانه تعداد بیماران ناراضی در اغلب موارد زیاد نیست. از هر هشت بیمار، حدود یک نفر نظراتی “تا حدودی منفی” می نویسد. با این حال، فقط دو درصد از بیماران نظرات “بسیار منفی” می نویسند و تعداد آن ها آنقدر زیاد نیست که نخواهید بیماران جدیدی را جذب کنید.

نحوه صحیح برخورد با نظرات منفی چگونه است؟

هنگامی که یک بازخورد منفی دریافت می کنید، اغلب بهتر است که به طور خصوصی در رابطه با آن با بیمار ارتباط برقرار کنید. پاسخ های عمومی بیشتر مشکل ساز هستند. پاسخ های به موقع و فکر شده به نظرات منفی آنلاین، به بیماران کمک می کند. آنها همچنین اعتبار حرفه ای شما را حفظ و تقویت می کنند.

اکثر پزشکان می دانند که ارتباط شخصی با بیمار چقدر مهم است. امروزه بیش از هر زمان دیگری، بازاریابی و تبلیغات پزشكی، ارتباط با بیماران از طریق رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام را شامل می شود. همچنین باید به انتقادات و سوالات بیماران پاسخ دهید که یک روش دیگر برای بیان میزان اهمیتی است که شما به آن ها می دهید و این چیزی است که هم بیماران فعلی و هم بیماران بالقوه برای آن ارزش قائل خواهند شد.

تشویق به ثبت نظر و ارائه تجربیات

شما باید از بیماران نظرسنجی کنید، اما باید این کار را به روشی موثر انجام دهید.

روش های زیادی برای تحقق این امر وجود دارد.

لینک های ثبت نظر آنلاین را به عبارات و تصاویر مناسب در وب سایت خود اضافه کنید. پس از ویزیت، طی یک تماس تلفنی، درخواست ارائه انتقادات و پیشنهادات کنید. لینک های ثبت نظر را در ایمیل های شخصی سازی شده برای بیمار ارسال کنید.

حتی می توانید یک ویدیوی “تشکر” بسازید که شامل تشویق بیمار به گرفتن خدمات دیگری از شما نیز، باشد. لینک های درست جایگذاری شده، بیماران را به ثبت بازخورد در سایتهایی که برای حیطه ی تخصص شما مفید هستند، تشویق می کنند.

سرانجام، نظرات بیماران اثرات مخرب بازخوردهایی که زیاد مثبت نیستند را خنثی می کند و این اعتبار شما را نزد بیماران احتمالی و بالقوه را افزایش می دهد و به تثبیت وضعیت وبسایت شما به عنوان یک مرجع پزشکی آنلاین کمک می کنند.


مشاوره رایگان و تخصصی:

09128586135 – 07132303712


سایت های مهم برای نظرات آنلاین درباره پزشکان

Google My Business

ارائه دهندگان خدمات پزشکی و درمانی که پروفایلی در + Google ساخته بودند، در سال 2014، وارد Google My Business (GMB) شدند. امروزه GMB شامل اطلاعات اساسی (آدرس و شماره تماس)، عکس، نظرات و رتبه بندی کسب و کار ها است. از GMB برای مدیریت موثر حضور آنلاین خود در کل اکوسیستم Google استفاده کنید.

برجسته بودن صفحات GMB در نتایج جستجو سودی واقعی را به دنبال خواهد داشت. کمی وقت و تلاش صرف صفحه (های) GMB خود کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید. بهینه سازی صفحه GMB شما امری حیاتی است زیرا اغلب اولین چیزی است که بیماران هنگام جستجوی آنلاین می بینند.

تنظیم لیست GMB شما آسان است. پس تأیید کسب و کار خود شروع کنید. برخی از مشاغل مجاز به تأیید از طریق متن، تماس تلفنی یا ایمیل هستند. در غیر این صورت، Google یک کارت پستال به آدرس شما ارسال می کند که شامل یک کد تأیید است و شما برای ادامه روند کد را بصورت آنلاین وارد می کنید.

جای تعجب نیست که موتور جستجوی Google بر بازخوردهای GMB تأکید دارد و این می تواند به سئو سایت شما کمک کند. با GMB، می توانید هر بار که یک نظر جدید ثبت می شود، یک اعلان دریافت کنید. با پاسخ مستقیم به نظرات مثبت و منفی بیماران، اعتبار و شهرت آنلاین خود را مدیریت کنید.

Google Insights معیارهای ارزشمند GMB مانند موارد زیر را ارائه می دهد

 • پیگیری بازدید از وب سایت
 • تشخصی تعداد دفعاتی که مردم از طریق گوگل مپ شما را پیدا می کنند
 • وقتی افراد مستقیماً از پروفایل شما تماس می گیرند، متوجه می شوید

همیشه اطلاعات به روزی در مورد ساعات کاری، شماره تلفن و خصوصیات شما را درج می کند.

برای قرار گرفتن بهتر در معرض دید افرادی که در منطقه و شهر شما هستند، مطمئن شوید که نام، آدرس و شماره تلفن شما در پروفایل Google و گوگل مپ و وبسایت شما یکسان باشد. به عنوان مثال، استفاده از کلمه ی “خیابان زند” در یکی و “خ زند” در دیگری درست نیست. نام، آدرس و شماره تلفن ثابت برای رتبه بندی Google شما بسیار مهم است. همچنین به حضور آنلاین شما اعتبار می بخشد.

استفاده از عکس درست بسیار مهم است. از عکس های پرسنلی به عنوان تصویر پروفایل خود استفاده کنید.

یک عکس دسته جمعی که پرسنل شما را به روشی دل انگیز به تصویر می کشد مناسب است؟

بله. یکی از این عکس ها را نیز اضافه کنید.

از عکس های قدیمی و کات شده استفاده نکنید. تصاویر درداخل یا بخش بیرونی مکان شما نیز ارزشمند است. تصویری رقابتی و حرفه ای را از خود با عکس های مناسب ایجاد کنید. در حالت ایده آل، از عکس پرسنلی استفاده کنید.

در مبحث نظرات آنلاین، نظرات Google اهمیت بیشتری دارند. با این حال، از نظرات بیماران در doctoreto.com،Nobat.ir  و اینستاگرام نیز غافل نشوید.

Nobat.ir و doctoreto.com وبسایت هایی هستند که در آن فرایند نوبت گیری برای بیماران از پزشکان با تخصص مورد نیاز خود بصورت آنلاین انجام می شود. این وبسایت ها بستری مناسب برای پزشکان، کلینیک‌ها و مراکز درمانی به وجود آوردند تا خود و خدماتی که رائه می دهند را در یک پروفایل حرفه‌ای به بیماران معرفی کنند. همچنین این امکان را به بیماران می دهند تا نظر و تجربه خود از مراجعه به پزشک را ثبت کرده و به آن ها امتیاز دهند.

 

اینستاگرام مارکتینگ پزشکی در شیراز

امروزه اینستاگرام یکی از رسانه ها اجتماعی محبوب در بین همه اقشار جامعه است پس می توان از آن به عنوان محلی برای بازاریابی و تبلیغات پزشکی در شیراز و بستری برای تعامل بیشتر بیماران با پزشکان، بهره برد.

در واقع، اینستاگرام به پزشکان کمک می کند تا با بیماران موجود ارتباط برقرار کنند و همچنین بیماران جدید را جذب کنند. این بخش دیگری از یک استراتژی موثر در رسانه های اجتماعی است.

امکان حذف نظرات منفی از صفحه اینستاگرام شما وجود دارد اما، برداشتن گام های مناسب برای مقابله با مشکلات بیمار باید همیشه یکی از اولویت های شما باشد.


مشاوره رایگان در زمینه اینستاگرام مارکتینگ پزشکی:

09128586135 – 07132303712


تبلیغات در گوگل پزشکی

Google Ads یک برنامه برای تبلیغات آنلاین است. با استفاده از این پلتفرم، می توان تبلیغات در گوگل انجام داد که دقیقاً وقتی بیماران احتمالی به دنبال خدماتی مانند خدمات شما هستند، به آنها نشان داده شود. یعنی وقتی کلمات کلیدی شما در گوگل سرچ می شود تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده می شود.

Google Ads چندین مزیت را به همراه دارد:

 • شما فقط زمانی که روی تبلیغ شما کلیک میشه باید هزینه بپردازید و این به عنوان تبلیغات “پرداخت به ازای هر کلیک(pay-per-click)” شناخته می شود.
 • مدیریت بودجه و هزینه بر عهده خودتان است.
 • هدف گذاری جغرافیایی به شما امکان می دهد تبلیغ خود را برای بیماران در یک شهر یا منطقه ای خاص نمایش دهید.
 • Keyword Planner به شما نگاهی اجمالی می دهد تا ببینید که رقبای شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند.
 • این امکان را برای شما فراهم می کند تا با پیام های مثبت به جا، با نظرات منفی مقابله کنید.

همیشه برای آزمایش و اصلاح نتایج خود از ابزارها و معیارهای AdWords بهره ببرید.

به دلیل سلطه Google بر جستجوی آنلاین، Google Ads بسیار فرا گیر شده است.

Google Ads کجا نمایش داده می شود؟

در بسیاری از موارد، تبلیغات در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل (Search Engine Result Page)  ظاهر می شوند. همچنین ممکن است در زیر صفحه نتایج جستجو (Search Engine Result Page) نشان داده شوند. آنها را در بالا، پایین یا کنار نتایج جستجو در سایر قسمتهای اکوسیستم Google جستجو کنید. به عنوان مثال می توان به Google Maps  و Google Play اشاره کرد.

تبلیغات پولی در Google رقابتی است. داشتن تبلیغات هدفمندی که دقیقا پیام شما را به کسانی که بدنبال خدمات شما هستند برساند بسیار مهم و موثر است.

Google Ads وقتی جذاب تر می شود که:

 • عناوین قوی و مثبتی را ایجاد کنید که تاثیر اولیه عالی را ایجاد کند.
 • به خوبی از تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • اطلاعات تماس را وارد کنید تا بیمار در صورت تمایل به سرعت بتواند ارتباط برقرار کند.
 • تبلیغات با آگاهی دقیق از مخاطبان مورد نظر ایجاد شوند.
 • برای ارتباط با جمعیت مورد نظر از زبانی قابل فهم و کلماتی که با دقت انتخاب شده اند، استفاده کنید.

ابزار کلمات کلیدی Google به شما کمک می کند کلمات و عبارات مهم را برای استفاده در ساخت تبلیغ خود شناسایی کنید. همچنین علاوه بر ابزارهای گوگل ابزاهای دیگری هم وجود دارند ک می توانند به شما در اصلاح روند انتخاب کلمات کلیدی کمک کنند. کلمات کلیدی را در عناوین، قوی و خلاقانه وارد کنید. شما برای جلب توجه خواننده خود صرفاً چند ثانیه زمان دارید. آن لحظه ها را غنیمت شمارید!

پیگیری نتایج

در آخر، Google Adwords ابزاری را برای پیگیری موثر نتایج ارائه می دهد. خوشبختانه برای بهینه سازی تبلیغات خود می توانید آزمایشاتی را انجام دهید. برای به حداکثر رساندن نتایج، یک کمپین تبلیغاتی مجزا برای هر مکان ایجاد کنید. از تأکیداتی که توسط Google و Google Maps بر مکان اعمال شده کاملاً استفاده کنید.

گاهی اوقات خیلی راحت می توان آنقدر درگیر معرفی خدمات شد که از اهمیت مکان، چشم پوشی شود. معمولاً بیماران نمی خواهند مسافتی را بیش از حد لازم برای مراقبت های پزشکی با کیفیت طی کنند. در مناطق شهری و حومه، موقعیت مکانی حیاتی است.

شما باید تحقیق جدی در زمینه انتخاب مکانِ مطب یا کلینیک خود انجام دهید و تلاش کنید تا مردم را از خدمات خود مطلع کنید.

اکنون استراتژی بازاریابی پزشکی خود را اصلاح کنید

آیا به دنبال رشد و شکوفایی مرکز پزشکی خود هستید؟

اگر چنین است، ایده های بازاریابی و تبلیغات پزشکی را که در دسترس شما است، اعمال کنید:

 • یک تصویر حرفه ای و مناسب از خود، در سراسر اینترنت منتشر کنید
 • از مزایای اینستاگرام مارکتینگ کاملاً بهره بگیرید و از توضیحات خوب و عکس های با کیفیت بالا از کسب و کار خود استفاده کنید.
 • وبلاگی را راه اندازی کنید یا گسترش دهید و در انتخاب موضوعات و کلمات کلیدی با دقت عمل کنید.
 • در مورد راهکارهای موثر SEO اطلاعات کسب کنید و آنها را به کار بگیرید.

کلیه خدمات مربوط به بازاریابی و تبلیغات پزشکی در شیراز توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ طِب دارت، به صورت کاملا تخصصی انجام میگیرد.

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712