تبلیغات کلینیک

تبلیغات کلینیک: امروزه 5٪ از کل جستجوهای گوگل مربوط به سلامتی است. اگرچه ممکن است این تعداد زیاد به نظر نرسد، اما نشان می دهد که افراد به طور فزاینده ای در اینترنت به دنبال اطلاعات پزشکی هستند.

در حقیقت، 80٪ از کاربران اینترنت  یک موضوع مرتبط با سلامتی را به صورت آنلاین جستجو کرده اند که در مقایسه با سال 2001 که این عدد 62% بود افزایش داشته است. از آنجا که بیماران هدف شما بیشتر از هر زمان دیگری در اینترنت جستجو می کنند، ضروری است که شما در تبلیغات کلینیک پزشکی سرمایه گذاری کنید.

از آنجا که تعداد فزاینده ای از مردم به دنبال خدمات و اطلاعات مربوط به سلامتی و پزشکی به صورت آنلاین هستند، اهمیت بازاریابی دیجیتال و تبلیعات برای کلینیک ها پزشکی در سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

چه یک کلینیک دندانپزشکی داشته باشید، چه کلینیک زیبایی، اکنون زمان مناسبی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که نه تنها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار بیماران بالقوه شما قرار می دهد، بلکه اعتماد بیمار را نیز جلب می کند. بنابراین آنها را به کلینیک پزشکی خود جذب می کنید.

تبلیغات کلینیک در شیراز

تبلیغات کلینیک در شیراز

از شما دعوت می کنیم مقاله “بازاریابی اینستاگرامی پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

بازاریابی اینستاگرامی پزشکی

 


در ادامه به شرح نکاتی برای موفقیت در بازاریابی پزشکی و تبلیغات کلینیک می پردازیم که حاصل سالها تجربه آژانس دیجیتال مارکتینگ طِب دارت در این زمینه، می باشد.

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 • از قدرت رسانه های اجتماعی همچون اینستاگرام برای تبلیغات کلینیک استفاده کنید.

امروزه با توجه به کاربران باهوش فضای دیجیتال، محبوبیت رسانه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام برای تبلیغات کلینیک ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توییتر و LinkedIn، در مجموع دارای میلیاردها کاربر هستند.

این بدان معنی است که شما به تعداد زیادی مخاطب دسترسی دارید، اگرچه برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان مناسب باید هدف گذاری خاصی انجام دهید.

ایجاد یک صفحه اینستاگرام حرفه ای برای تبلیغات کلینیک خود به شما امکان می دهد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و حضور خود را به آنها یادآوری کنید.

می توانید نکات، اخبار و سایر اطلاعات مربوط به سلامتی و پزشکی را پست کنید که مخاطبان شما می توانند هر زمان که نیاز به خدمات پزشکی داشته باشند از آن ها استفاده کنند. همچنین می توانید از اینستاگرام برای تبلیغ وبلاگ خود و هدایت بازدید به وبسایت خود استفاده کنید.

LinkedIn و تلگرام نیز فرصت هایی برای ارتباط شما با بیماران بالقوه هستند. تا زمانی که مرتبا و به طور مداوم پست می گذارید، می توانید حضور موفقی در اینترنت ایجاد و آن را تثبیت کنید.

 

 • تبلیغات ایمیلی برای تبلیغات کلینیک را شروع کنید.

رزرو نوبت و مراجعات بیشتر را با یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل بدست آورید. می توانید مشترکین را از دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی خود به دست آورید. اگر وبسایت دارید می توانید با استفاده از محتوا (به عنوان مثال اینفوگرافیک، مطالعات موردی، راهنماهای نهایی و غیره) مردم را وادار به ثبت نام در خبرنامه خود کنید.

پس از ساختن یک لیست مناسب از دریافت کنندگان ایمیل، یک الگوی خبرنامه بسازید. سپس، شروع به ارسال ایمیل هایی کنید که موضوعاتی چون آخرین نمونه کارهای شما، نکات پزشکی، خدماتی که ارائه می کنید، مقالاتی از وبلاگ شما و رویدادها را شامل شود.

 • به اعتبار آنلاین تبلیغات کلینیک خود توجه کنید.

کلید ایجاد اعتماد بین شما و مخاطبان هدف این است که به آنها نشان دهید بیماران سابق و یا فعلی شما از تجربه خود با کلینیک شما رضایت دارند. برای انجام این کار، شما نیاز به نشان دادن نظر بیماران قبلی خود دارید.

می توانید از بیماران بخواهید که نظر خود راجع به خدمات شما را در اینستاگرامشان شیر کنند و برای شما ارسال کنند یا بصورت ویدیویی برای شما ارسال کنند و در  وبسایت با کسب اجازه از آن ها منتشر کنید. برای دریافت بازخورد بیماران از اینستاگرام غافل نشوید.

همانطور که بیماران شما در مورد کیفیت خدمات دریافت شده در کلینیک شما نظرات خود را ثبت می کنند، بیماران بالقوه، کم کم به شما اعتماد می کنند که این امر احتمال تماس یا مراجعه آن ها به کلینیک شما را افزایش می دهد.

ممکن است نظرات مثبت زیادی دریافت کنید، اما گاهی اوقات چند مورد منفی نیز ظاهر می شوند. اینجاست که پاسخ دادن بسیار مهم می شود. شما باید حرفه ای و دلسوزانه پاسخ دهید.

برای تجربه بَد بیمار عذرخواهی کنید و راهی برای حل مشکل آن ها به صورت آفلاین (حضوری)  فراهم کنید.

حتی اگر یک بازخورد منفی باشد، اگر به موقع و با احتیاط پاسخ دهید، می تواند برخی از تردیدهای بیماران بالقوه درباره عملکرد شما را برطرف کند.

فقط پاسخگوی نظرات منفی نباشید. به موارد مثبت نیز پاسخ دهید! این به شما امکان می دهد توجه بیماران را جلب کرده و رابطه ای بین خود و آن ها ایجاد کنید. می توانید از آنها به خاطر نظر مثبتشان تشکر کنید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “طراحی سایت پزشکی و بیمارستانی” را هم مطالعه نمایید.

طراحی سایت پزشکی و بیمارستانی

 • یک وبلاگ برای کار تبلیغات کلینیک راه اندازی کنید.

یک وبلاگ برای استراتژی بازاریابی و تبلیغات کلینیک شما ضروری است زیرا بسیاری از بیماران بالقوه شما به دنبال اطلاعات مربوط به سلامتی چه برای خودشان و چه برای عزیزانشان هستند. با تحقیق کامل در مورد مخاطبان هدف خود، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نوع محتوایی که طالب آن هستند کسب کنید.

پس از جمع آوری اطلاعاتی از این دست، وقت آن است که شروع به نوشتن و ایجاد یک برنامه برای تولید محتوا کنید.

به عنوان مثال می توانید از موضوعاتی مانند نوآوری در مراقبت های پزشکی، نکات بهداشتی و پیشگیری از بیماری، تِرندهای صنعت پزشکی و روایت های جالب از بیماران برای نوشتن وبلاگ استفاده کنید. همچنین می توانیدبخشی تحت عنوان سوالات متداول در وبلاگ داشته باشید تا به سوالات بیماران پاسخ دهد و اطلاعات راحت تر در دسترس آن ها قرار بگیرد.

تبلیغات کلینیک لیزر

تبلیغات کلینیک لیزر

 • از ویدئو مارکتینگ برای تبلیغات کلینیک بهره ببرید.

بازاریابی و تبلیغات کلینیک می تواند پیچیده باشد. بیماران پاسخ هایی سریع می خواهند که بتوانند به راحتی آنها را درک کنند.

بنابرابن چه روشی بهتر از ساخت ویدئوهای آموزشی؟

این یک فرم محتوای جذاب است که در خاطر می ماند و به راحتی قابل استفاده است.

طبق یک نظرسنجی، مخاطبان تمایل دارند ابتدا محتوای ویدئویی از برند مورد علاقه ی خود ببینند. همچنین، تقریباً 25٪ از کاربرانی که برای یافتن اطلاعات پزشکی در سایت ها و رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام جستجو می کنند، ویدئو های مرتبط را نیز تماشا می کنند.

دکتر هوارد لوکس، جراح ارتوپدی و متخصص پزشکی ورزشی، اطلاعات کامل و ارزشمندی را از طریق ویدئو در کانال YouTube خود ارائه می دهد. بسیاری از ویدیوهای وی بیش از 50،000 بازدید دارند.

یکی از دلایل موفقیت دکتر لوکس در تولید محتوای ویدئوی، مختصر و مفید بودن ویدئو ها است. طول ویدئو نقش زیادی در جلب توجه و حفظ آن دارد زیرا احتمال تماشای کامل یک ویدئو کوتاه تا آخر، نسبت به یک ویدئو طولانی بیشتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات طِب دارت در زمینه ویدئو مارکتینگ کلینیک ها و تولید محتوای ویدئویی با ما در ارتباط باشید.


شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


 

 • بهینه سازی سایت برای موتور جستجو را بهبود ببخشید.

شاید مطمئن ترین راه برای جذب بازدیدکنندگان به وبسایت شما بهینه سازی سایت برای موتور جستجو یا همان سئو (SEO) باشد. این به این دلیل است که با انجام سئو به بهترین شکل، شما رتبه بندی خود در موتورهای جستجو را بالا می برید، که می تواند میزان بازدید وبسایت شما را افزایش دهد.

در زیر چند روش اساسی اجرای SEO برای رتبه بندی بهتر آورده شده است:

 • محتوای با کیفیت بالا تولید کنید که ترجیحا آموزشی و با ارزش باشد.
 • از انتشار مطالب تکراری خودداری کنید.
 • متن را مملوء از کلمات کلیدی نکنید.
 • برای اینکه موتورهای جستجو را متوجه محتوای خود کنید، از برچسب های متا، توضیحات متا و برچسب های alt استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی با کیفیت بالا را در سرتاسر مطالب خود پراکنده کنید. کلمات کلیدی بکار ببرید که بیشتر بیماران برای جستجو از آن ها استفاده می کنند. همچنین در صورت امکان، از کلمات کلیدی طولانی که ویژه تر هستند استفاده کنید.
 • URL ها را کوتاه کنید و در صورتی که طبیعی جلوه کند کلمه کلیدی خود را وارد آن کنید.
 • برای یکنواخت نبودن متن و افزایش خوانایی، از برچسب های سرتیتر (H1 ، H2 ، H3 و …)، فاصله گذاری مناسب و عناصر سبک (بُلد، مورب و غیره) استفاده کنید.

 

امروزه قواعد قدیمی SEO مانند پر کردن متن از کلمات کلیدی و استفاده ازlink scheme  کاربردی ندارند. محتوا باید کاربر محور باشد تا در کل، تجربه کاربری خوبی را ایجاد کند. ممکن است قبلاً آن را شنیده باشید، اما ما دوباره آن را خواهیم گفت: برای موتورهای جستجو ننویسید؛ برای انسان ها بنویسید. اثر آن را در گوگل خواهید دید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “برندسازی پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

برندسازی پزشکی

 • تولید پادکست های پزشکی را شروع کنید.

پادکست ها بستر مناسبی برای آموزش بیماران به روشی سرگرم کننده فراهم می کنند. امروزه بیش از 120 میلیون نفر هستند که پادکست گوش می کنند و بیش از 44٪ از آمریکایی ها گفته اند که حداقل یک پادکست تا کنون گوش کرده اند.

برای آگاهی از نمونه پادکست های تولیدی توسط طب دارت برای پزشکان می توانید با ما تماس گرفته یا در واتس آپ پیام دهید:

شماره های تماس: 09128586135 – 07132303712

 • در تبلیغات در گوگل (Google Ads) سرمایه گذاری کنید.

سرچ در گوگل، روش ترجیحی بیماران برای یافتن کلینیک ها وارائه دهندگان خدمات پزشکی و درمانی به صورت آنلاین است. به همین دلیل، بسیاری از کلینیک ها و مراکز پزشکی از تبلیغات در گوگل برای جذب بیماران به وبسایت خود استفاده می کنند. به گفته گوگل این سرچ ها تعداد بازدیدکنندگان سایت را تا 3 برابر افزایش می دهند

فارغ از مکان کلینیک و زمینه تخصص، شما می توانید از درج تبلیغات در گوگل، بسیار سود ببرید. شما می توانید کلمات کلیدی که بیشتر بیماران برای جستجو از آن ها استفاده می کنند را هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر شما یک دندانپزشک زیبایی در شیراز باشید، می توانید عبارت کلیدی “دندانپزشک زیبایی در شیراز” را در تبلیغات در گوگل خود قرار دهید.

با این کار می توانید افرادی که به طور فعال خدماتی که شما ارائه می دهید را جستجو می کنند، جذب کنید. این افراد که چنین کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کنند مشتریان بالقوه شما هستند و آماده گرفتن خدمات از شما هستند.


آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی طِب دارت

شماره های تماس جهت مشاوره رایگان:

09128586135 – 07132303712

www.tebdart.com


از شما دعوت می کنیم مقاله “مارکتینگ پزشکی” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “تبلیغات مطب دندانپزشکی در شیراز” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “مدیریت اینستاگرام پزشک در شیراز” را هم مطالعه نمایید.

از شما دعوت می کنیم مقاله “بازاریابی محتوایی سایت پزشکی” را هم مطالعه نمایید.